הארגון הבינלאומי לקראטה, אוקינאווה גוג'ו-ריו I.O.G.K.F, הוקם ביולי 1979. היה זה בפגישה שהתקיימה בזמן מחנה האימונים הבינלאומי הראשון שנערך בפול, אנגליה. ארגון I.O.G.K.F הוקם על ידי מוריו היגאונה סנסאי, בעזרתם של קן מיאגי (בנו הרביעי של צ'וג'ון מיאגי סנסאי – מייסד השיטה), ותלמידיהם של צ'וג'ון מיאגי סנסאי וקנריו היגאונה סנסאי.

המטרה המקורית של הארגון, כפי שנקבעה אז, הייתה לשמר ולהגן על שיטת הלימוד והפילוסופיה של המאסטר צ'וג'ון מיאגי, ולהפיץ את שיטתו ברחבי העולם. מטרה זו נותרה מרכזית עד היום. כחלק מהמאמץ להפיץ את השיטה, העבירו בשנת 1987 היגאונה סנסאי ומשפחתו, את מגוריהם הראשיים מאוקינאווה – יפן לקליפורניה – ארה"ב וזאת למס' שנים בהם מיסדו והפיצו בהצלחה רבה את אוקינאווה גוג'ו ריו בארה"ב וברחבי העולם.

כיום, נערכים בכל שנה ברחבי העולם, סמינרים ומחנות אימון על ידי היגאונה סנסאי, כמו גם ע"י רבים מתלמידיו הבכירים. בשל הנחישות וההחלטיות של היגאונה סנסאי ותלמידיו, מונה כיום ארגון I.O.G.K.F כ- 50,000 חברים, ביותר מ- 45 מדינות ברחבי העולם. I.O.G.K.F הינו אחד הארגונים הבודדים אשר ממשלת יפן הכירה בו כארגון של אומנות לחימה יפנית מקורית. I.O.G.K.F הינו חבר גאה ב-NIHON KOBUDO KYOKAI, הארגון היפני לאומנויות לחימה מסורתיות.

המנהל האדמיניסטרטיבי בפועל של I.O.G.K.F הוא טטסוג'י נקמורה, אשר מכהן גם כראש I.O.G.K.F קנדה. המנהלה הראשית לכן, נמצאת בעיר אונטריו, קנדה, שם גר טטסוג'י נקמורה. עם זאת, המטה המקצועי הראשי של הארגון נשאר באוקינאווה והיגאונה סנסאי עצמו מאמן את הקבוצות בדוג'ו. דבר זה מתאפשר כאשר היגאונה סנסאי אינו מאמן במחנות אימון ("גשוקו") במדינות אחרות ברחבי העולם.