2016-2017, על הקראטה, לוח זמנים שנתי, אפליקציות, מאמרים, Articles by Sensei Kathy Farache, August 2016, December 2016, הדגמות, כללי, דברים לזיכרו של סנסיי יהודה פנטנוביץ' ז'ל, January 2017, July 2017, Juny 2017, קאטות, קאטות, הדרכות, March 2017, May 2017, חדשות, November 2016, סנסאי משה הלוי, September 2016, סרטוני וידאו, אירועים בישראל, אפליקציות, דברים לזיכרו של סנסיי יהודה פנטנוביץ' ז'ל, הדגמות, הדרכות, הורוביץ יגאל, הורוביץ יגאל, חדשות, כללי, לוח זמנים שנתי, מאמרים, סנסאי משה הלוי, סרטוני וידאו, על הקראטה, קאטות, קאטות

בתאריך 19 ביוני 2019 התקיים מבחן לדרגות קיו 3 ומעלה בהונבו דוג'ו של IOGKF ישראל. את המבחן ערכו עמוס דניאלי, דני מייזלר ומשה הלוי. עשרים ואחת תלמידים משישה מועדונים נבחנו, וכולם חוץ משניים עברו את המבחן.

התלמיד הצעיר ביותר היה שליו ציוני בן ה-16 מירושלים. שליו, שהתחיל להתאמן בגיל 7, הפך להיות גבר בבר המצווה שלו, אבל לפי הפרוטוקולים של IOGKF, הפך לבוגר עם קבלת החגורה החומה מפאנל הבוחנים. "ניסיתי לעשות הכי טוב שיכולתי בשביל לעשות רושם טוב. היה כיף, אבל מעייף".

התלמידה שהתאמנה הכי מעט זמן היא קרן אבנון מעתלית. קרן בת הארבעים, ואמא לשניים, מתאמנת מעט פחות משלוש שנים וקיבלה גם היא דרגת קיו 3. "זה לא היה נורא כפי שחששתי. למעשה, הפאנל יצר אווירה תומכת וזו הייתה חוויה מגניבה. אפילו עבודת הזוגות, שחששתי ממנה, הייתה בסדר".

התלמיד המבוגר ביותר היה מוטי יפרח בן ה-59 מירושלים. הוא גם זה שהחל להתאמן מוקדם מכל הנבחנים בשנת 1973. מוטי קיבל דרגת נידאן (דאן 2) יחד עם נתי גלבוע מרמת-גן. שניהם ביצעו קאטה מלאת התלהבות עם דרגה גבוהה של הבנה.

בין הנבחנים היו שש נשים, אשר ארבע קיבלו דרגת שודאן (חגורה שחורה): נורית גתרי מבית נחמיה, יאנה שיפרוט מפתח-תקוה, ציפי ברקוביץ' מירושלים וורד הדר מנתניה (שלדעתי הייתה לוקחת את הפרס על הקאטה המרשימה ביותר, אם היה פרס כזה). זה יהיה יום נפלא באמת כאשר הארגון הישראלי יצטרף להישג של דנמרק שמתגאה ביחס של 1:1 בין נשים וגברים בדוג'ו. עובדה כיפית ולא קשורה: 19 ביולי הוא גם יום ההולדת של נורמה פנטנוביץ'. כאשר היא קיבלה שוקולד ופרחים בדוג'ו, שם היא ממשיכה בתפקידה כאשת הקשר הבינלאומית שלנו, היא התוודתה על גילה – 39. שוב…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *