אופק רוסו נולד ליניב ופני, בתאריך 2 לאוקטובר 2002 אח לענבר.
המשפחה מספרת עליו שכבר כילד היה שאפתן, מוכשר וממוקד מטרה. היה לוקח פרוייקטים ומתמסר אליהם באופן מוחלט.
כאשר התחיל ללמוד מוזיקה, השקיע את כל כולו בעניין, המיקוד שהראה כאשר התאמן וניגן היה משהו מיוחד לילד כל כך צעיר. גם כאשר ניגן מול קהל, הצליח להתנתק מהכל ולנגן בריכוז ודיוק.
כאשר החליט שהוא מתחיל לנסוע על סקייבורד, היה מגיע לכל מקום בשביל להתאמן בצורה הטובה ביותר, עד שהגיע לרמה מקצועית.
גם כשהתאמן בקרטה התקדם מאוד מהר והגיע להישגים בתחרויות בינלאומיות.
התכונות האלה המשיכו איתו לכל אורך חייו, בכל דבר שעניין אותו ושם אותו כמטרה.
אותן תכונות ומיומנויות הובילו אותו גם במסלול של שייטת 13.
בגיבוש שייטת היה היחיד שעבר את הגיבוש מתוך כל הקבוצה. המפקדים ראו את הפוטנציאל באופק וסימנו אותו להצלחה גם במסלול ושלחו אותו לקורס חובשים. אופק, שעשה הכל למען המטרה, הקדים את השירות בשביל לעשות את הקורס לפני תחילת המסלול.
המסלול עצמו היה קשה ומאתגר בצורה יוצאת דופן, עד כדי כך שאחרי כל חופשה היו יורדות לאופק דמעות לפני החזרה לצבא, במחשבה על מה שמצפה לו.
למרות הקשיים, אופק השביע את ההורים שלעולם לא יבקשו או יציעו לו לוותר, לא משנה מה. וכמו שהם קיימו את הבטחתם, גם הוא, למרות האתגרים המטורפים של המסלול המשיך קדימה ולא התלונן, לא וויתר.
חבריו לצוות מעידים עליו שהיה בולט מאוד. במסע הקשה ביותר שהיה להם, כאשר כולם היו שפופים ועייפים, הוא דיבר עם כולם, חייך והעלה את המורל.
כחלק מהווי הצוות היו חברים שלא היו הולכים לישון, לא משנה עד כמה היום היה מתיש ומאתגר, עד שאופק היה מכסה אותם ונותן להם נשיקה על המצח.
ביום שבת הנורא אופק היה בכוננות בעתלית, יחד עם הצוות שלו. הם היו מהכוחות הראשונים שהוקפצו לעוטף, ותדרכו אותם בדרך. באופן טבעי, לא ממש ידעו מה קורה עדיין.
כאשר הגיעו, קיבלו משימה לעבור בית-בית, לנטרל מחבלים ולהציל את מי שאפשר. במהלך היממה הזו חילצו עשרות משפחות וראו זוועות שלא יתוארו.
בשבת, בשתיים לפנות בוקר נשמע בקשר על פצוע אנוש מיחידה אחרת. אופק שהיה חובש, רץ אל הפצוע, אל תוך התופת – איזור אש ללא הפסקה. בזמן הטיפול בפצוע, אופק חטף צרור ונהרג בו במקום.
אותו קצין ניצל. אופק הגן עליו בגופו.
ללוויה הגיעו כשלושת אלפי אנשים, חלקם עמדו מחוץ לבית הקברות כי לא היה מקום. את שיירת הלוויה ליוו אנשים עם דגלים שכאבו את נופלו של אופק, אפילו בלי להכיר אותו.
ח"כ חלי טרופר שהגיע לנחם את המשפחה שמע את הסיפור שהזכיר לו את הבלדה לחובש וסיפר אותו ליהורם גאון. יהורם גאון התרגש כל כך מהסיפור והגיע גם הוא לנחם את המשפחה.
גם נשיא המדינה, יצחק (בוז'י) הרצוג, הגיע לנחם את המשפחה.
בסרטון זה דודו של אופק, ד"ר דותן רוסו, סיפר על אופק ועל חייו.
אופק רוסו נפל בקרב ב-8 באוקטובר 2023, כ"ג בתשרי התשפ"ד.