הורוביץ יגאל, מאמרים

אחת העובדות שאני אוהב לספר על עצמי היא העובדה כי אני לקוי למידה ודיסלקט, אני חושב ומאמין כי אחד הדברים שעזרו לי להגיע לאן שאני היום היא העובדה כי אני מתאמן בקראטה. ויש לזה קשר ישיר ועמוק עם ההצלחות שלי.

אם אצטרך לשים את האצבע על נק' מפתח בחיי, אני אהיה חייב לומר כי ההצלחות הגדולות שלי הלכו בד בבד עם התקדמות שלי בקראטה.

אני תמיד מציין בפני תלמידי כי רוב בעלי הדרגות הגבוהות בקראטה, בנוסף לעיסוקם בקראטה, מצליחים מאוד בתחומים השונים בקרירה שלהם. נכון שקראטה דורש המון השקעה אך מקבלים המון גם בתמורה.

לאחרונה השתתפתי בבודוסאי, שהוא האירוע החשוב והמרכזי ביותר בקראטה שקורה פעם בארבע שנים באוקינאווה. לאירוע הגיעו כ1200 אנשים מ40 ארצות. במשך שבוע שלם, חיים, מתאמנים, ונושמים קראטה עם בכירי המאמנים בעולם. ובכללם סנסי מוריו איגואנה, ראש השיטה.
אבקש לשתף אתכם באירוע קטן שחוויתי ביומי האחרון בדוג'ו של סנסיי איגואנה המציג , לדעתי, את אחד העקרונות החשובים שלמדתי בכל שנותיי בקראטה.

בבוקר יום עזיבתי את אוקינאווה החלטתי שאני עובר פעם אחת אחרונה בדוג'ו של סנסיי איגואנה לומר שלום. בדוג'ו באותו הרגע נכחו כמה חברים מהודו שעסקו באימון אחרון. וגם סנסי אוהרה, דן 8. שהיה עסוק בחיסול טרמיטים בפרקט. לאחר שהצעתי לו את עזרתי בפינוי תשישי מהפרקט. חשבתי כי הוא יסגור את המועדון יפנה לדרכו. אך הוא פנה אליי ושאל אם ברצוני להצטרף אליו לאימון. כמובן לא ידעתי את נפשי מאושר. סנסי בכיר ומערכך כמוהו מעונין ללמד אותי.

לאחר קידת הסזאן, חוויתי אימון יסודי בנושא קאטות בו הסנסיי הדריך וכיוון בכל אחת מהקאטות שעברנו. אימון זה נמשך כשעה וחצי בו רק שנינו נוכחנו בדוג'ו. חוויה עוצמתית כזו שסיימה את המסע המושלם שלי באוקינאווה הראה בדיוק מה שיפה בקראטה, הנדיבות והצניעות ושיתוף הידע הבלתי נדלה וכמובן תחושת השיתוף והשייכות .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *